ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13581591
*
nr 1358 1591
Spegel
Fröseke, Ek, 96x45 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2020
kl 20:12:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 16:30:45
1
300 kr
1/11 17:39:22
1
Vinnande bud
2/11 10:31:23
2
150 kr
2/11 10:31:23
1
200 kr (Budbetjänt)
2/11 10:31:55
2
350 kr
2/11 10:31:55
1
400 kr (Budbetjänt)
2/11 10:32:08
2
450 kr
2/11 10:32:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:51
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:43
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1358 1591
Spegel
Fröseke, Ek, 96x45 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/10 16:30:45 | 1 | 300 kr |
| 1/11 17:39:22 | 1 | Vinnande bud |
| 2/11 10:31:23 | 2 | 150 kr |
| 2/11 10:31:23 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 2/11 10:31:55 | 2 | 350 kr |
| 2/11 10:31:55 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 2/11 10:32:08 | 2 | 450 kr |
| 2/11 10:32:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fröseke spegel speglar
-
8202 Skänk
med spegel, omkring 1900, Ett dörrpar bakomliggand..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:51 -
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:43



