ART / Lithographs / Litograph in colors 14632179
*
nr 1463 2179
Angelica Wiik
(f. 1960), Sverige
Angelica Wiik (b. 1960), Sweden. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signed. Litograph in colors. Sheet: 61x43cm, outer dimensions including frame: 76x66cm,
LITOGRAPH IN COLORS, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 61x43cm, yttermått inklusive ram: 76x66cm
Angelica Wiik, Swedish painter, born 1960 in Stockholm.
Droit De Suite
Estimate:
2000
Sold:
SEK 2200
Auction date:
Monday April 25 2022
at 18:47:45
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/4 20:38:15
1
1.500 kr
24/4 21:17:00
2
2.000 kr
25/4 18:29:14
1
2.000 kr
25/4 18:29:14
2
2.000 kr (Robot)
25/4 18:30:09
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Apr 25
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: angelica wiik ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
6349 LITOGRAPH IN C..
3 pcs, Stig Fyring (1934-2015), Sweden. Son, outer..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:57
-
6380 LITOGRAPH IN C..
anchor. Signed, numbered ea. Litograph in colors, ..//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:16
-
6486 LITOGRAPH IN C..
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sweden. Signed, n..//
Auction ends
in two days
12 jan at 18:54
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:32
-
6449 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered H..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:38
-
6690 LITOGRAPH IN C..
Ebba Kristina Wingårdh (b. 1962), Sweden. "De va e..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
12 jan at 18:49
*
Angelica Wiik
Angelica Wiik, Swedish painter, born 1960 in Stockholm.
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1463 2179
Angelica Wiik
(f. 1960), Sverige
Angelica Wiik (b. 1960), Sweden. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signed. Litograph in colors. Sheet: 61x43cm, outer dimensions including frame: 76x66cm,
LITOGRAPH IN COLORS, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Färglitografi. Bladets mått: 61x43cm, yttermått inklusive ram: 76x66cm
Angelica Wiik, Swedish painter, born 1960 in Stockholm.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 2000 |
| Sold: | SEK 2200 |
| Auction date: |
Monday April 25 2022 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 16/4 20:38:15 | 1 | 1.500 kr |
| 24/4 21:17:00 | 2 | 2.000 kr |
| 25/4 18:29:14 | 1 | 2.000 kr |
| 25/4 18:29:14 | 2 | 2.000 kr (Robot) |
| 25/4 18:30:09 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Apr 25
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: angelica wiik ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
6349 LITOGRAPH IN C..
3 pcs, Stig Fyring (1934-2015), Sweden. Son, outer..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:57 -
6380 LITOGRAPH IN C..
anchor. Signed, numbered ea. Litograph in colors, ..//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:16 -
6486 LITOGRAPH IN C..
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sweden. Signed, n..//
Auction ends
in two days
12 jan at 18:54
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:32 -
6449 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered H..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
12 jan at 18:38 -
6690 LITOGRAPH IN C..
Ebba Kristina Wingårdh (b. 1962), Sweden. "De va e..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
12 jan at 18:49



