SILVER & METAL / Silver / Spoons 6057414
nr 605 7414
SPOONS
silver, 9 pcs, Olika, 19th/20th century,
Silver, 9 st, Olika, 1800-/1900-tal
1000
SEK 750
Monday October 19 2009
at 17:44:17
19/10 17:38:42
700 kr
19/10 17:38:59
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Majolika