FURNITURE / Chairs and Stools / Chair 4558036
nr 455 8036
CHAIR
Lenght: ()
1800-tal, Nyrokoko
1000
SEK 850
Monday Mars 5 2007
at 16:24:32
800 kr
800 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Oxford chair
Producerad av Fritz Hansen, Danmark.