KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776183
*
nr 1477 6183
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 18:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 20:19:02
1
300 kr
22/6 20:42:15
2
1.200 kr
22/6 20:43:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
nr 1477 6183
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/6 20:19:02 | 1 | 300 kr |
| 22/6 20:42:15 | 2 | 1.200 kr |
| 22/6 20:43:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



