![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12612152
*
nr 1261 2152
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Färglitografi, Utställning. Signerad i tryckplåt, numrerad 81/200. Motivet: 23x28 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2019
kl 19:46:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 21:05:33
1
300 kr
13/6 00:21:15
2
700 kr
16/6 15:16:06
3
1.500 kr
17/6 11:39:27
4
1.000 kr
17/6 11:39:27
3
1.100 kr (Budbetjänt)
17/6 18:02:17
4
1.400 kr
17/6 18:02:18
3
1.500 kr (Budbetjänt)
17/6 19:35:31
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs mer om Raoul Dufy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad raul dufy utställning
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Raoul Dufy
nr 1261 2152
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Färglitografi, Utställning. Signerad i tryckplåt, numrerad 81/200. Motivet: 23x28 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 21:05:33 | 1 | 300 kr |
13/6 00:21:15 | 2 | 700 kr |
16/6 15:16:06 | 3 | 1.500 kr |
17/6 11:39:27 | 4 | 1.000 kr |
17/6 11:39:27 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
17/6 18:02:17 | 4 | 1.400 kr |
17/6 18:02:18 | 3 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
17/6 19:35:31 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.Läs mer om Raoul Dufy
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad raul dufy utställning
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09