SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Serveringspade 16748092
nr 1674 8092
Serveringspade
silver, delvis förgylld. Längd: 29 cm, vikt: 155g
Kondition: monogram
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 27 januari 2025
kl 18:41:23
24/1 21:08:14
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver