ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6492035
*
nr 649 2035
Spegel
Sekelskifte 1900, skuren dekor, höjd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2010
kl 19:33:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/7 22:19:11
1
100 kr
25/7 22:00:16
2
300 kr
26/7 06:06:36
3
250 kr
29/7 23:09:17
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skuren dekor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 649 2035
Spegel
Sekelskifte 1900, skuren dekor, höjd: 63
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/7 22:19:11 | 1 | 100 kr |
25/7 22:00:16 | 2 | 300 kr |
26/7 06:06:36 | 3 | 250 kr |
29/7 23:09:17 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: skuren dekor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53