![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 16165351
*
nr 1616 5351
Erling Johansson
(f. 1934), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Vid de yttre skären". Signerade, numrerade 7/60. Bildmått: 5x9,5 -BM: 13,5x15,5. Med passepartout i mapp. Oramade lösa blad
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:57:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 18:37:15
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Läs mer om Erling Johansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling johansson etsningar grafik passepartout i mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyrer
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
*
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Läs mer om Erling Johansson
nr 1616 5351
Erling Johansson
(f. 1934), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Vid de yttre skären". Signerade, numrerade 7/60. Bildmått: 5x9,5 -BM: 13,5x15,5. Med passepartout i mapp. Oramade lösa blad
Erling Johansson, svensk målare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/4 18:37:15 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erling Johansson
Erling Johansson, svensk mÃ¥lare, filmare och skulptör född 1934 i Sarvisvaara, Nattavaara, Gällivare socken.Läs mer om Erling Johansson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erling johansson etsningar grafik passepartout i mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnålsgravyrer
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54