KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16969116
nr 1696 9116
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Motljus". Signerad. Olja på pannå, 19x32 cm, yttermått inklusive ram: 30x43 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 28 april 2025
kl 18:45:15
350 kr
350 kr
350 kr
350 kr
350 kr
700 kr
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström