Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 8746031



*

nr 874 6031


Tommy Östmar

(1934-2007), Sverige


Tommy Östmar (1934-2007), "Rävskinn", signed, sheet: 77 x 57,


PASTEL (F), Tommy Östmar (1934-2007), "Rävskinn", signerad, bladets mått: 77 x 57


Tommy Östmar, Swedish painter, draughtsman and sculptor, born 1934, dead 2007.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

3000

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday February 10 2014
at 20:12:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/2 17:22:06 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Tommy Östmar

Tommy Östmar, Swedish painter, draughtsman and sculptor, born 1934, dead 2007.

Read more about Tommy Östmar
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tommy östmar vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr