Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 11522366



*

nr 1152 2366


Otto Strandman

(1871-1960), Sverige


Otto Strandman (1871-1970), Sverige. Höstlöv, signerad. O. S. 88, motivet: 20x17,


WATERCOLOUR, Otto Strandman (1871-1970), Sverige. Höstlöv, signerad. O. S. 88, motivet: 20x17


Otto Strandman, Swedish sculptor and painter, born 1871, dead 1960.

Withdrawn

Auction date:

Monday December 11 2017
at 19:54:39



  • Artist/Designer

Otto Strandman

Otto Strandman, Swedish sculptor and painter, born 1871, dead 1960.

Read more about Otto Strandman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller höstlöv otto strandman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr