KONST / Litografier / Färglitografi 16108240
*
nr 1610 8240
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad PT, daterad 1974. Färglitografi, bildmått: 46x36 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:28:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 08:34:24
1
100 kr
1/4 15:01:47
2
Vinnande bud
1/4 18:11:31
1
200 kr
1/4 18:11:31
2
250 kr (Budbetjänt)
1/4 20:13:27
1
300 kr
1/4 20:13:27
2
350 kr (Budbetjänt)
1/4 20:13:37
1
400 kr
1/4 20:13:37
2
450 kr (Budbetjänt)
1/4 20:14:04
1
500 kr
1/4 20:14:04
2
600 kr (Budbetjänt)
1/4 20:14:47
1
800 kr
1/4 20:14:47
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Landin
nr 1610 8240
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Signerad, numrerad PT, daterad 1974. Färglitografi, bildmått: 46x36 cm, yttermått inklusive ram: 67x53 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 08:34:24 | 1 | 100 kr |
1/4 15:01:47 | 2 | Vinnande bud |
1/4 18:11:31 | 1 | 200 kr |
1/4 18:11:31 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:13:27 | 1 | 300 kr |
1/4 20:13:27 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:13:37 | 1 | 400 kr |
1/4 20:13:37 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:14:04 | 1 | 500 kr |
1/4 20:14:04 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
1/4 20:14:47 | 1 | 800 kr |
1/4 20:14:47 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1933 i Stockholm.Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08