KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16165191

nr 1616 5191

Emil Näsvall

(1908-1965), Sverige

Skulptur, Flickhuvud. Signerad, terrakotta, numrerad 50/65, träsockel. Höjd: 29 ca

Emil Näsvall, svensk skulptör född 1908, död 1965.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 29 april 2024
kl 20:14:46

26/4 08:12:49 1      Vinnande bud

Emil Näsvall

Läs mer om Emil Näsvall