KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16894074
nr 1689 4074
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Moulin Rouge. Signerad. Blandteknik, bildmått: 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 37x50
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 24 mars 2025
kl 19:23:39
22/3 06:53:31
700 kr
24/3 19:18:39
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard