KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12861536

nr 1286 1536

Sivert Rapp

(1922-1989), Sverige

Skulptur, Fåraherde. Signerad, daterad -61, metall. Höjd: 36 cm

Sivert Rapp, svensk skulptör och målare född 1922, död 1989.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 4 november 2019
kl 19:38:57

4/11 16:54:20 1      Vinnande bud

Sivert Rapp

Läs mer om Sivert Rapp