KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17475290
nr 1747 5290
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk. 32x22 cm, yttermått inklusive ram: 52x43 cm
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 8 december 2025
kl 19:14:29
8/12 18:18:33
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil