KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Linoleumgravyr 15232026
nr 1523 2026
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Linoleumgravyr, Södra Hammarbyhamnen. Signerad, numrerad 2/220, Bildmått: 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 40x49 cm
Kondition: inga anmärkningar
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 februari 2023
kl 18:52:51
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
700 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
700 kr (Budbetjänt)
20 feb
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt