Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 12848121



*

nr 1284 8121


WOOD ENGRAVING

Japan, 20th century, Geisha, 57x28,


Japan, 1900-tal, Geisha, 57x28 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday October 28 2019
at 18:42:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/10 21:29:29 1      150 kr
23/10 15:12:15 2      300 kr
23/10 21:50:06 3      350 kr
26/10 12:51:46 4      400 kr
27/10 00:27:02 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar geisha grafik japan japansk linoleumsnitt träsnitt
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    in 8 days
    12 jan at 19:28
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    in 8 days
    12 jan at 19:33
  • 6053 ETCHING
    Pål Svensson. Signed, numbered 22/40. Sheet: 52x39..//
     

    Auction ends
    in 8 days
    12 jan at 20:19




Ladda ner broschyr