Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8816257



*

nr 881 6257


WATERCOLOUR

signed. , Soldat till häst, subject: 41x35,


signerad. , Soldat till häst, motivet: 41x35


Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday Mars 17 2014
at 20:10:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/3 13:39:57 1      200 kr
17/3 16:25:49 2      150 kr
17/3 19:31:43 3      250 kr
17/3 19:57:18 4      Vinnande bud
17/3 19:58:55 3      350 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller soldat till häst vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr