![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15126424
*
nr 1512 6424
Harald Östergren
(1888-1974), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 51x42 cm, yttermått inklusive ram: 63x54 cm
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2022
kl 19:51:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 18:48:28
1
100 kr
19/12 19:46:27
2
Vinnande bud
19/12 19:47:06
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Läs mer om Harald Östergren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben harald östergren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19
*
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Läs mer om Harald Östergren
nr 1512 6424
Harald Östergren
(1888-1974), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad -50. Olja på pannå, 51x42 cm, yttermått inklusive ram: 63x54 cm
Harald Östergren, svensk målare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 18:48:28 | 1 | 100 kr |
19/12 19:46:27 | 2 | Vinnande bud |
19/12 19:47:06 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Harald Östergren
Harald Östergren, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född i Stockholm 1888, död 1974.Läs mer om Harald Östergren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben harald östergren olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19