ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10201541
*
nr 1020 1541
Spegel
barockstil, höjd: 95 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 18:52:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 18:44:57
1
350 kr
21/2 20:23:46
2
400 kr
22/2 15:28:28
3
800 kr
22/2 17:37:25
4
700 kr
22/2 17:37:25
3
800 kr (Budbetjänt)
22/2 17:38:26
4
900 kr
22/2 17:44:44
3
1.100 kr
22/2 18:47:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1020 1541
Spegel
barockstil, höjd: 95 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 18:44:57 | 1 | 350 kr |
| 21/2 20:23:46 | 2 | 400 kr |
| 22/2 15:28:28 | 3 | 800 kr |
| 22/2 17:37:25 | 4 | 700 kr |
| 22/2 17:37:25 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 22/2 17:38:26 | 4 | 900 kr |
| 22/2 17:44:44 | 3 | 1.100 kr |
| 22/2 18:47:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:27



