FURNITURE / Chairs and Stools / Armchairs 10583236
*
nr 1058 3236
ARMCHAIRS
one pair, early 20th century, oak, från Juridiska fakulteten i Lund,
Ett par, Tidigt 1900-tal, ek, från Juridiska fakulteten i Lund
Estimate:
1000
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday September 26 2016
at 18:43:41
- Bid history
Time
Bidder
Bid
25/9 19:14:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar sekelskifte stol stolar tidigt 1900-tal
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11
-
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26
-
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59
*
ARMCHAIRS
nr 1058 3236
ARMCHAIRS
one pair, early 20th century, oak, från Juridiska fakulteten i Lund,
Ett par, Tidigt 1900-tal, ek, från Juridiska fakulteten i Lund
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday September 26 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 25/9 19:14:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar sekelskifte stol stolar tidigt 1900-tal
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11 -
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26 -
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59



