KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9343447
*
nr 934 3447
Oljemålning
Jacques Louis David, tillskriven, porträtt av pojke, uppfodrad, 40 x 30
Kondition: färgbortfall
Utrop:
18.000 kr
Såld:
19.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:56:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 17:28:05
1
12.000 kr
11/1 21:07:16
1
12.500 kr
12/1 20:32:29
2
13.500 kr
12/1 20:35:23
1
15.000 kr
12/1 20:37:10
1
16.500 kr
12/1 20:37:46
2
18.500 kr
12/1 20:38:24
1
Vinnande bud
12/1 20:54:11
1
justering av budtak
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacques louis david klistrad olja oljemålning oljemålningar porträtt av pojke uppfodrad uppklistrad
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Oljemålning
Kondition: färgbortfall
Läs mer om e-auktion
nr 934 3447
Oljemålning
Jacques Louis David, tillskriven, porträtt av pojke, uppfodrad, 40 x 30
Kondition: färgbortfall
Utrop: | 18.000 kr |
---|---|
Såld: | 19.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 17:28:05 | 1 | 12.000 kr |
11/1 21:07:16 | 1 | 12.500 kr |
12/1 20:32:29 | 2 | 13.500 kr |
12/1 20:35:23 | 1 | 15.000 kr |
12/1 20:37:10 | 1 | 16.500 kr |
12/1 20:37:46 | 2 | 18.500 kr |
12/1 20:38:24 | 1 | Vinnande bud |
12/1 20:54:11 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacques louis david klistrad olja oljemålning oljemålningar porträtt av pojke uppfodrad uppklistrad
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19