FURNITURE / Tables / Pedestal table 10952340

nr 1095 2340

PEDESTAL TABLE

Victorian style, diameter: 74, height: 75 cm, birch wood, wear, damages.

Nyrokoko, diameter: 74, höjd: 75 cm, Björk

Condition: slitage, skador

600

SEK 300

Monday Mars 13 2017
at 19:15:04

13/3 12:20:28 1      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.