KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9029432
*
nr 902 9432
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Etsningar, 11 st. , Curt Asker (f. 1930)
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2014
kl 19:31:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 18:46:19
1
700 kr
14/7 19:21:23
2
1.100 kr
14/7 19:23:15
1
900 kr
14/7 19:23:58
1
1.100 kr
14/7 19:24:31
1
1.300 kr
14/7 19:25:10
2
1.300 kr
14/7 19:26:30
1
Vinnande bud
14/7 19:26:37
2
1.400 kr
14/7 19:28:51
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Curt Asker
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
nr 902 9432
Curt Asker
(f. 1930), Sverige
Etsningar, 11 st. , Curt Asker (f. 1930)
Curt Asker, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/7 18:46:19 | 1 | 700 kr |
| 14/7 19:21:23 | 2 | 1.100 kr |
| 14/7 19:23:15 | 1 | 900 kr |
| 14/7 19:23:58 | 1 | 1.100 kr |
| 14/7 19:24:31 | 1 | 1.300 kr |
| 14/7 19:25:10 | 2 | 1.300 kr |
| 14/7 19:26:30 | 1 | Vinnande bud |
| 14/7 19:26:37 | 2 | 1.400 kr |
| 14/7 19:28:51 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt asker etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



