KONST / Litografier / Färglitografi 16195299
*
nr 1619 5299
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad, 3/250. Färglitografi, bildmått: 34x46. Bladets mått: 62x77 cm, oramat löst blad
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 20:28:39
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad numrerad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, färgli..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
5140 Färglitografi
Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Sommarinteriör. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52
-
5023 Färglitografi
Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Blomsterst..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:43
-
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53
*
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Läs mer om Bengt Landin
nr 1619 5299
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad, 3/250. Färglitografi, bildmått: 34x46. Bladets mått: 62x77 cm, oramat löst blad
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Konstnär/Designer
Bengt Landin
Bengt Landin, svensk grafiker och mÃ¥lare född 1933 i Stockholm.Läs mer om Bengt Landin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt landin färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad numrerad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, färgli..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56 -
5140 Färglitografi
Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. Sommarinteriör. ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:56
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52 -
5023 Färglitografi
Lars Karlsson Frost (f. 1958), Sverige. Blomsterst..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:43 -
4057 Färglitografi
Pär Andersson (1926-2015), Sverige. Landskap. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53