KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197319
nr 1619 7319
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Hotellrummet". Olja på duk, 52x60 cm, yttermått inklusive ram: 67x75 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:59:52
100 kr
150 kr
200 kr
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson