KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217204
*
nr 1621 7204
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 18:36:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 20:12:09
1
300 kr
19/5 23:09:53
2
350 kr
20/5 17:25:46
1
400 kr
20/5 18:06:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Läs mer om Harald Fredrikson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald fredrikson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
*
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Läs mer om Harald Fredrikson
nr 1621 7204
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 20:12:09 | 1 | 300 kr |
19/5 23:09:53 | 2 | 350 kr |
20/5 17:25:46 | 1 | 400 kr |
20/5 18:06:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk mÃ¥lare född 1902, död 1973 .Läs mer om Harald Fredrikson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald fredrikson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:13 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:19 -
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47