KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354466
nr 1235 4466
Götrik Örtenholm
(1913-2005), Sverige
Oljemålning, Götrik Örtenholm (f. 1913), Sverige. Stilleben, signerad. -51. Olja på pannå, 78x50
Götrik Örtenholm, svensk bildkonstnär född 1913, död 2005.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:13:50
1.000 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.800 kr
Götrik Örtenholm
Läs mer om Götrik Örtenholm