KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16327119

nr 1632 7119

Valdemar Mohed

(1902-1958), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad - 29, väg i sommarlandskap. Olja på duk: 53x71 cm, yttermått inklusive ram: 71x90 cm

Valdemar Mohed, född 1902, i Nyköping, död 1958 i Malmö, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 15 juli 2024
kl 20:31:38

4/7 16:13:20 1      Vinnande bud

Valdemar Mohed

Läs mer om Valdemar Mohed