GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kina 2677296
*
nr 267 7296
Kina
keramik, 4 del
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 20:52:19
1
200 kr
12/9 10:32:18
2
450 kr
13/9 21:55:54
3
500 kr
15/9 12:35:14
4
700 kr
15/9 14:51:16
5
600 kr
15/9 15:21:14
6
ledande budet*
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:02
-
6653 Väggrelief
Kina, 55x30 cm, oramad
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:47
*
Kina
nr 267 7296
Kina
keramik, 4 del
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 september 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 20:52:19 | 1 | 200 kr |
| 12/9 10:32:18 | 2 | 450 kr |
| 13/9 21:55:54 | 3 | 500 kr |
| 15/9 12:35:14 | 4 | 700 kr |
| 15/9 14:51:16 | 5 | 600 kr |
| 15/9 15:21:14 | 6 | ledande budet* |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:02 -
6653 Väggrelief
Kina, 55x30 cm, oramad
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:47



