KONST / Oljemålningar / Olja + akvarell 9308324
*
nr 930 8324
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 18:42:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 18:37:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Läs mer om Mai-Britt Palmroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
Läs mer om Mai-Britt Palmroth
nr 930 8324
Mai-Britt Palmroth
(1930-2020), Sverige
Olja + akvarell , Mai Britt Palmroth (f. 1930), 28x23 & 19x12, Flicka & stilleben
Mai-Britt Palmroth, svensk målare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/12 18:37:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Mai-Britt Palmroth
Mai-Britt Palmroth, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1930 i Örebro, död 2020 i Simrishamn.Läs mer om Mai-Britt Palmroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell flicka & stilleben mai britt palmroth olja oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



