KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15461043
nr 1546 1043
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Signerad, daterad 1921, "Skogsskär". Blandteknik, bildmått: 28x39 cm, yttermått inklusive ram: 47x57 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
6.500 kr
Såld:
5.600 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:15:46
5.000 kr
5.200 kr
5.400 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman