Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Stolar 10695126



*

nr 1069 5126


Stolar

4 st, Teak/Bok, 'Eva', design: Sven-Erik Fryklund, 1957


Kondition: en stol lagad

Utrop:

2.600 kr

Såld:

4.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 november 2016
kl 18:50:08


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/11 23:48:13 1      2.800 kr
14/11 17:11:26 2      2.200 kr
14/11 17:11:26 1      2.400 kr (Budbetjänt)
14/11 17:11:51 2      2.600 kr
14/11 17:11:51 1      2.800 kr (Budbetjänt)
14/11 17:12:54 2      3.000 kr
14/11 18:25:58 1      3.200 kr
14/11 18:27:10 2      3.400 kr
14/11 18:35:23 1      3.600 kr
14/11 18:40:22 2      3.800 kr
14/11 18:41:28 1      Vinnande bud
14/11 18:43:09 2      4.200 kr
14/11 18:43:09 1      (budbetjänt)
14/11 18:47:49 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Tema
  • 14 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal
  • Läs mer...
Karneval (Stig Lindberg)
Karneval designades av Stig Lindberg (1916-1982) för Gustavsberg och var i produktion 1958-1962.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bok karmstol karmstolar stol stolar sven-erik fryklund teak teakmöbler trä
  • 8152 Dantestol
    ek, grön/röd, kretong
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:26
  • 1011 FÃ¥tölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:05
  • 1012 FÃ¥tölj
    Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:59




Ladda ner broschyr