ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9344175
*
nr 934 4175
Spegel
Blyglas, höjd: 116
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:46:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 17:16:12
1
200 kr
4/1 22:44:37
2
150 kr
4/1 22:44:37
1
200 kr (Budbetjänt)
4/1 22:44:59
2
250 kr
5/1 18:48:24
1
300 kr
8/1 21:42:14
3
Vinnande bud
9/1 23:03:06
4
450 kr
9/1 23:03:06
3
(budbetjänt)
12/1 00:43:25
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4175
Spegel
Blyglas, höjd: 116
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 17:16:12 | 1 | 200 kr |
4/1 22:44:37 | 2 | 150 kr |
4/1 22:44:37 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
4/1 22:44:59 | 2 | 250 kr |
5/1 18:48:24 | 1 | 300 kr |
8/1 21:42:14 | 3 | Vinnande bud |
9/1 23:03:06 | 4 | 450 kr |
9/1 23:03:06 | 3 | (budbetjänt) |
12/1 00:43:25 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blyglas spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58