KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15339430
nr 1533 9430
Oidentifierad konstnär. Polen, Signerad, man. Olja på duk, 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 43x37 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 april 2023
kl 19:50:44
10/4 19:45:16
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta