KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyrer 16873432

nr 1687 3432

Gravyrer

5 + 4 st, Blomsterplanscher, Handkolorerade, Johan Wilhelm Palmstruch, ur boken "Svensk botanik", + ur boken "The Botanic Garden" av B Maund, tidigt 1800-tal, yttermått inklusive ram: 25x19 - 28x24

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 17 mars 2025
kl 19:25:07