KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15618229
nr 1561 8229
Sven Hempel
(1896-1944), Sverige
Akvarell, "Lanskapsutsikt med hus". Signerad, daterad 1941,46x59 cm, yttermått inklusive ram: 59x72 cm
Sven Hempel, svensk målare född 1896, död 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 september 2023
kl 20:44:31
3/9 16:13:40
4/9 20:41:06