ART / Oil paintings / Oil painting 12544324
nr 1254 4324
Gustaf Höglund
(1910-1994), Sverige
Gustaf Höglund, Vid Fäda kvarn, signed. Oil on canvas, 60x50,
OIL PAINTING, Gustaf Höglund, Vid Fäda kvarn, signerad. Olja på duk, 60x50
Gustaf Höglund, Swedish painter born 1910 in Gävle, dead 1994 in Stockholm.
600
Monday May 13 2019
at 19:11:59
Gustaf Höglund
Read more about Gustaf Höglund