![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12645465
*
nr 1264 5465
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Etsning, Teater, "Spränggravyr", 1/1, signerad. Motivet: 24x33 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 20:02:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/7 22:39:46
1
200 kr
15/7 18:29:25
2
300 kr
15/7 18:42:41
1
350 kr
15/7 18:44:16
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Verner Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teater verner molin
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32
-
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53
-
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38
*
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Verner Molin
nr 1264 5465
Verner Molin
(1907-1980), Sverige
Etsning, Teater, "Spränggravyr", 1/1, signerad. Motivet: 24x33 cm
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/7 22:39:46 | 1 | 200 kr |
15/7 18:29:25 | 2 | 300 kr |
15/7 18:42:41 | 1 | 350 kr |
15/7 18:44:16 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Verner Molin
Verner Molin, född 1907 i Rättvik, Dalarna, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Verner Molin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teater verner molin
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:41 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:16 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:32 -
2157 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Bergvägg". Si..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:53 -
5301 Etsning
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:38