Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ljusstake 3753372



*

nr 375 3372


Ljusstake

pläter, Sheffield., höjd: 18


Utrop:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 september 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/9 12:58:33 1      100 kr
11/9 23:09:41 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstake nysilver pläter sheffield silver ädelmetall
  • 7092 Ljusstake
    Teak/Metall, Digsmed, Danmark. Diameter: 12,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:17
  • 6770 Spegellampett
    Gustaviansk stil. Förgylld, två ljushållare. Höjd:..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:39
  • 6630 Spegellampett
    Vitmetall. Höjd: 33 cm, diameter: 21 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:23




Ladda ner broschyr