KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15264288
nr 1526 4288
Alvar Hård
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Interiör med sittande par. Signerad a tergo. Olja på duk, 50x70cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
Alvar Hård, född 1918, Torsåker, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 6 mars 2023
kl 19:50:51
4/3 03:58:02
4/3 03:59:00