KONST / Litografier / Färglitografi 13442272
*
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 augusti 2020
kl 19:34:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 17:12:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:21
-
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:27
-
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:30
-
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:30
-
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:34
*
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Läs mer om Hans Wigert
nr 1344 2272
Hans Wigert
(1932-2015), Sverige
Färglitografi, "En Nordisk sommarnatt" sod 1974. Motivet: 56x66 cm
Hans Wigert, svensk målare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 17:12:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Wigert
Hans Wigert, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör född 1932 i Karlskrona, död i Stockholm 2015.Läs mer om Hans Wigert
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans wigert litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9240 Färglitografi
2 st, Nils Erik Johansson (f. 1950), Sverige. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:21 -
7007 Färglitografi
Anna Mizak (f. 1939), Sverige. "Siluett". Signerad..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 19:27 -
2014 Färglitografi
Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:56
-
9126 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:30 -
9249 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 18:30 -
9269 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
23 sept kl 20:34