KONST / Litografier / Färglitografi 17309275
nr 1730 9275
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
EA upplaga, mm; 58x64 cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 72x79 cm. Signerad
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 18:41:22
13/10 18:35:08
13/10 18:38:04
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin