KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9366519
nr 936 6519
Nils Rundgren Björnjägaren
(1890-1971), Sverige
Akvareller, 2 st, Nils Rundgren Björnjägaren (1890-1971), signerad. 1968, 20x28
Nils Rundgren, Björnjägaren, född 1890, död 1971, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 26 januari 2015
kl 18:20:24
23/1 20:10:24
500 kr
26/1 18:15:18
Nils Rundgren Björnjägaren
Läs mer om Nils Rundgren Björnjägaren