Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  ART / Etchings etc / Etching 16259295



*

nr 1625 9295


Bertil Bull Hedlund

(1893-1950), Sverige


Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sweden. GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dimensions: 30x24 cm, outer dimensions including frame: 58x48 cm,


ETCHING, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått: 30x24 cm, yttermått inklusive ram: 58x48 cm


Bertil Bull Hedlund, born 1893 in Stockholm, dead 1950, Swedish painter and graphic artist.

Withdrawn

Auction date:

Monday June 3 2024
at 18:42:28



  • Artist/Designer

Bertil Bull Hedlund

Bertil Bull Hedlund, born 1893 in Stockholm, dead 1950, Swedish painter and graphic artist.

Read more about Bertil Bull Hedlund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil bull hedlund etsning etsningar grafik gårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 5303 ETCHING
    Carl Larsson (1853-1919), Sweden. Signed, 'den gla..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    1 juli at 19:17
  • 5215 ETCHING
    Evert Lundquist (1904-1994), Sweden. Signed, numbe..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    1 juli at 18:02
  • 6004 ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    1 juli at 20:35




Ladda ner broschyr