ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14886061
nr 1488 6061
MIXED MEDIA
unidentified artist. Stefansdomen vid Stephansplatz, Vienna, Austria. Zur Erinnerung – Mietervereinigung Österreichs. 10 September 1954 (till minne av Hyresgästföreningen i Österrike 10 september 1954). Signed. Akvarell/teckning, 45x35 cm, Motivets nedre del är fuktskadat.
Oidentifierad konstnär. Stefansdomen vid Stephansplatz, Wien. Zur Erinnerung – Mietervereinigung Österreichs. 10 September 1954 (till minne av Hyresgästföreningen i Österrike 10 september 1954). Signerad. Akvarell/teckning, 45x35 cm, yttermått inklusive ram: 49x59 cm
Condition: Motivets nedre del är fuktskadat
300
SEK 100
Monday September 5 2022
at 18:59:33
5/9 18:23:15