ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 9512306
*
nr 951 2306
WATERCOLOUR
Fritz Sandström, Slaget vid Somme 1916, Franska främlingslegionen, signed, 12, 5x18, Konstnären dick beer var en stridskompis under kriget.
Fritz Sandström, Slaget vid Somme 1916, Franska främlingslegionen, signerad, 12, 5x18
Condition: Konstnären Dick Beer var en stridskompis under kriget
Withdrawn
Auction date:
Monday Mars 30 2015
at 18:10:19
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fritz sandström vattenfärg
-
6678 WATERCOLOUR
Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:52
-
6382 WATERCOLOUR
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:26
-
6303 WATERCOLOUR
Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:57
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:22
-
6578 WATERCOLOUR
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:22
-
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:03
*
WATERCOLOUR
Condition: Konstnären Dick Beer var en stridskompis under kriget
nr 951 2306
WATERCOLOUR
Fritz Sandström, Slaget vid Somme 1916, Franska främlingslegionen, signed, 12, 5x18, Konstnären dick beer var en stridskompis under kriget.
Fritz Sandström, Slaget vid Somme 1916, Franska främlingslegionen, signerad, 12, 5x18
Condition: Konstnären Dick Beer var en stridskompis under kriget
Withdrawn |
|
| Auction date: |
Monday Mars 30 2015 |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fritz sandström vattenfärg
-
6678 WATERCOLOUR
Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:52 -
6382 WATERCOLOUR
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:26 -
6303 WATERCOLOUR
Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:57
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:22 -
6578 WATERCOLOUR
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:22 -
6565 MIXED MEDIA
Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:03



