![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14613425
*
nr 1461 3425
Spegel
163x70cm
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2022
kl 20:30:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/4 17:25:22
1
300 kr
18/4 18:07:51
2
700 kr
18/4 20:21:54
3
400 kr
18/4 20:21:54
2
450 kr (Budbetjänt)
18/4 20:22:05
3
500 kr
18/4 20:22:05
2
600 kr (Budbetjänt)
18/4 20:22:15
3
700 kr
18/4 20:22:15
2
700 kr (Budbetjänt)
18/4 20:24:31
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1461 3425
Spegel
163x70cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/4 17:25:22 | 1 | 300 kr |
18/4 18:07:51 | 2 | 700 kr |
18/4 20:21:54 | 3 | 400 kr |
18/4 20:21:54 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
18/4 20:22:05 | 3 | 500 kr |
18/4 20:22:05 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
18/4 20:22:15 | 3 | 700 kr |
18/4 20:22:15 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
18/4 20:24:31 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53